fbpx
CiHAN
loading...

İzmir’de fotoğraf çekilecek en güzel yerler

08/04/2022

İzmir denilince aklınıza ne gelir? Boyoz, gevrek, körfez, imbat, deniz. Say say bitmez ama belki hepsini kapsayan çok iyi bir sıfat var: Güzel İzmir.

İzmir denilince akla güzellikler gelir. Güzel mekanlar, güzel atmosfer, güzel lezzetler ve elbette güzel kadınlar. İşte bu nedenle İzmir’de yaşamak bir ayrıcalıktır. Peki, bu güzelliklerin içinde harika pozlar elde etmek için nerelerde fotoğraf çektirmek gerekir? Şimdi gelin sizler için hazırladığımız İzmir’de fotoğraf çekilecek en güzel yerler yazımıza bir göz atın. Sizler için bu yerleri; dış çekim, manzara ve düğün fotoğrafı çekilebilecek yerler şeklinde kategorize ettik.

İzmir’de Dış Çekim Yapılabilecek Yerler

İzmir Doğal Yaşam Parkı

İzmir’in merkez ilçelerinden Çiğli’de yer alan İzmir Doğal Yaşam Parkı, yılın her günü ziyarete açık. 34 türden 2500 ve üzeri hayvan için oluşturulan doğal yaşam alanlarıyla 425.000 m²’lik bir alana sahip Doğal Yaşam Parkı’nda eşsiz pozlar elde edebilirsiniz.

Karagöl Tabiat Parkı

Şimdi merkezden biraz uzaklaşalım ve Karşıyaka ilçesi sınırlarında yer alan meşhur Yamanlar Dağı bölgesindeki Karagöl Tabiat Parkı’na gidelim. Doğanın huzur veren sessizliği ve Karagöl’ün enfes manzarasında “İyi ki İzmir’deyim” diyeceksiniz. Doğa fotoğrafları çekmeyi seviyorsanız da Karagöl Tabiat Parkı tam size göre.

Tire Derekahve

İzmir’in Tire ilçesindeki Derekahve, muhteşem doğasıyla büyülüyor. Şırıl şırıl akan derede yüzen ördekler, doğanın huzuru, değirmenler, köşkler ve belediye tarafından işletilen kahvehanenin dinginliğinde günün tüm saatlerinde harika enstantaneler çekeceksiniz.

Bergama Antik Kenti

İzmir’in kuzeyinde yer alan Bergama, en çok antik kenti ile meşhur. Antik Yunan döneminin en önemli kentlerinden biri olan Pergamon’un bugünkü adı olan Bergama ve antik kent, fotoğraflarınızda size tarihin izleri ile eşlik edecek.

Agora Antik Kenti

İzmir kent merkezinde Çankaya metro istasyonuna oldukça yakın olan Agora Antik kenti, İzmir’in eski adı olan Smyrna’nın tarihinden kalma özel bir yer. Roma dönemine ait antik kentin sütunları, galerileri ve tarihi duvarları, fotoğraflarınızda eşsiz dokular oluşturacak.

İzmir’in En Güzel Manzaralı Yerleri

Alaçatı ve Ilıca

İzmir diyorsak Çeşme’den bahsetmeden olmaz. İzmir’in son 20 yılda en çok gelişen turizm bölgesi olan Çeşme ve çevresinde Alaçatı, bir marka haline geldi. Beyaz, mavi taş evleri ve doğal görünümü ile Alaçatı’da çekeceğiniz fotoğraflar, albümünüzün başköşesinde olacak. Çeşme’nin en popüler plajı olan Ilıca Plajı da tavsiyelerimizden. Ege Denizi’nin köpük köpük maviliklerini kaçırmayın.

Şirince ve Matematik Köyü

Şarapları ile ünlü Şirince ve Şirince’ye yeni bir renk katan Matematik Köyü. İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı Şirince, bağcılıkta öne çıkan turistik bir yer. 2012 yılında ise Maya takvimine göre 21 Aralık’ta kıyametin kopacağı inancında olanların kıyamette zarar görmeyecek iki köyden biri olduğuna inandıkları Şirince’ye ciddi sayıda turist gelmişti. Matematikçi Ali Nesin’in öncülüğünde Nesin Vakfı tarafından 2007 yılında kurulan Matematik Köyü de Şirince ve İzmir’in özgün mekanlarından.

Eski Foça

İzmir kent merkezine yakın sayfiye mekanları çok. Bunların arasında en ünlü olanların başında da Foça geliyor. İzmir’de fotoğraf çekilecek en güzel yerler arasında da Eski Foça elbette yerini alıyor. Tarih, ticaret, kültür, doğa ve denizin yan yana geldiği Eski Foça, etkileyici pozlar için ideal.

 Karaburun

Karaburun, İzmir’in Ege ile en uçta buluştuğu noktalardan biri. Karaburun’da Mimoza, Manal, Boyabağı ve Ayıbalığı gibi cennetten köşe koylar ile Mordoğan, Sazak gibi tarihi yerlere gidebilir ayrıca Akvaryum Plajı gibi yerlerde denizin tadını çıkarırken enfes fotoğraf çekimleri yapabilirsiniz.

Urla

İzmir’in denize dokunan yerlerinden olan Urla da size dingin bir atmosfer vaat ediyor. Ege ve Akdeniz’in pek çok yeri gibi Antik döneme uzanan tarihinden gelen sadeliğini korumayı başaran ilçede en güzel fotoğraf çekimleri sizi bekliyor.

İzmir’de Düğün Fotoğrafı Çekilebilecek Yerler

 

Edward Köşkü

Osmanlı’nın son döneminde İzmir’e yerleşen levanten ailelerinin önde gelenlerinden olan Whitall ailesine ait Edward Köşkü ve bahçesi de İzmir’in en şık yerlerinden biri olma özelliğine sahip. Bornova’da yer alan “Edward Whitall Garden” nişan, düğün, yemek gibi özel organizasyonlara da ev sahipliği yapan enfes bahçelerle bezeli bir mekan. İzmir Edward köşkü, fotoğraf çekimleriniz için ilham verici bir yer.

Efes Antik Kenti

Hristiyanların hacı olduğu, dünyanın yedi harikasından biri olan Artemis Tapınağı’nı da barındıran Efes antik kenti, İzmir’in Selçuk ilçe sınırlarından yer alıyor. Yalnızca İzmir antik kentleri arasında değil dünya çapında bir öneme sahip olan Efes’i ziyaret etmeyi ve müthiş fotoğraflar çekmeyi ertelemeyin.

Teos Antik Kenti

Seferihisar’dan ve Sığacık’tan bahsettik ama orada yer alan Teos Antik Kenti’ni de bu bölüme bıraktık. Yolunuz Seferihisar’a düştüğünde Teos Antik Kenti’ne de mutlaka uğrayarak muhteşem Seferihisar albümünüzü, burada çekeceğiniz tarih kokan pozlarla tamamlayabilirsiniz.

Sığacık Kaleiçi ve Akkum

İzmir’de fotoğraf çekilecek en güzel yerler listemizde İzmir’de yavaş hayat yaşanan ilçe olarak bilinen Seferihisar’dan iki yer var. Bunlardan biri İzmir Sığacık Kaleiçi olarak geçen yer. Kanuni Sultan Süleyman tarafından Rodos seferi için yaptırılan Sığacık Kalesi içinde tarihi dokuyu keşfedebilirsiniz. Seferihisar’ın denizle buluştuğu yerlerden biri olan Akkum Plajı da turkuaz mavisi denizi ve bembeyaz kumuyla fotoğraf çekimlerinize keyif katacak.

Foto Cihan, düğün fotoğrafı çekimi ve tüm özel anlarınızda İzmir’de fotoğraf çekilecek yerlerde profesyonel ve tematik çekimlerle sizlerin yanında olmaya devam ediyor.

 

Call Now ButtonŞimdi Ara