fbpx
CiHAN
loading...

Bebek fotoğraf çekimi ne zaman yapılmalı?

08/04/2022

Bebeğinizin o en güzel anlarının her bir saniyesini dikkatle takip ettiğinizi çok iyi biliyoruz. Bebek fotoğrafları, hem sosyal medyada hem de geçmişten bugüne süren bir gelenek olan albümlerde her zaman en güzel fotoğrafların başında gelir. Siz de bebeğinizin en güzel fotoğraflarını çekmek için can atarken belki yeni doğan bebek çekimi ne zaman yapılmalı sorusunu soruyorsunuzdur. Şimdi gelin bu konuya biraz daha detaylı bakalım.

Bebek Fotoğraf Çekimi Nasıl Yapılır?

Öncelikle yeni doğan fotoğraf çekimi nasıl yapılır sorusuna yanıt vererek başlayalım. Bebeklerin hareketleri doğaçlamadır ve haliyle sürekli hareket halindedirler. Biz yetişkinlerin yaptığı gibi çekim öncesi bir takım ön hazırlıklar yapmasını bekleyemeyiz. Bu nedenle arka arkaya fotoğraf çekmekten çekinmeyin. Bebeğinizin fotoğraf karesinde yakalayacağınız harika bir pozunu önceden ayarlayamayacağınız için arka arkaya fotoğraf çekin ve onun poz vermesini beklemeyin.

Bebeğinizin en iyi pozunu yakalamak için şansınızı artırmak adına onu en doğal haliyle yakalamaya çalışın. Bunun için de arka arkaya kareler almadan önce onu gülümsetmeye çalışmanız iyi olacaktır. Elinizde onun ilgisini çeken oyuncağıyla ya da hoşuna giden el hareketleriyle hem kameraya bakmasını hem de gülümsemesini sağlayabilirsiniz.

Fotoğrafın kalitesini belirleyen en önemli etkenlerden biri de şüphesiz ışıktır. Bebek fotoğraf çekimi yaparken ışığa önem verin. Ters ışık, karanlık, gölge gibi etkilere dikkat edin. İyi bir ışıkla beklemediğiniz ölçüde harika pozlar elde edebileceğinizi unutmayın.

Bunu yaparken de hem bebeğinizi olumsuz etkilememesi hem de çekimin kalitesi açısından flaş kullanmamaya özen gösterin. Bir fotoğraf karesinin görsel çekiciliğini artıran bir başka etmen de dekor. Dolayısıyla bebeğinizin fotoğrafını çekerken onun güzel pozlarını öne çıkarmak adına arka planı sade ve minimal tutmanızı tavsiye ederiz.

Bebek fotoğraf çekimi için en güzel konseptler

Bebeğinizin o en güzel anlarını profesyonel bir bakış açısıyla görmek isterseniz sizi Foto Cihan tecrübesiyle yeni doğan fotoğraf çekimi konseptleri bölümüne davet ediyoruz. Bebeğinizin saflığı ve duruluğuna sevgimizi katarak oluşturduğumuz bebek fotoğraf çekimi konseptleri, size bir ömür boyu severek bakacağınız kareler sunuyor. Pastel renk arka planlar, bebeğinize uygun kostümler, masal konseptleri ya da ailenizin özgün değerleri üzerinden tasarlayacağımız dekorlarla bebeğinizin pozlarına en az sizin kadar değer veriyoruz.

Yeni doğan konsept çekimi zararlı mı?

Profesyonel fotoğraf çekimi işlerimizde 46 yılı geride bıraktık ve tıpkı bebeğinizin doğumu gibi biz de her yeni yılda adeta yeniden doğarak işimizi yapıyoruz. Yeni doğan fotoğraf çekimi konusuna da işte bu gözle bakıyoruz. Çünkü bizim için fotoğraf çekimi sadece bir meslek değil bizim yaşam tutkumuz. Bu nedenle yeni doğan bebek çekimi taleplerinizi, sizi de ailemizin bir parçası görerek gerçekleştiriyoruz.

Sizin kendi çekimleriniz için verdiğimiz yeni doğan fotoğraf çekimi nasıl yapılır tavsiyelerimizin yanında profesyonel bebek fotoğraf çekimi taleplerinizi de en iyi şekilde karşılamaya hazırız. Peki, bunu sizin için nasıl gerçekleştiriyoruz? Öncelikle yeni doğan bebek fotoğraf çekimi zararlı mıdır türü sorularınız olursa baştan bunun zararlı olmasının önüne sağladığımız güven ile geçtiğimizi belirtelim.

Dünyaya gözlerini yeni açmış bebeklerimiz ile bir çalışma yaparken onları nasıl tutacağımızı, kavrayacağımızı, kundaklayacağımızı biliyoruz. Bebeğiniz ağladığında sakinleştirebiliyor, uyku süreleri boyunca huzurlu olmalarını sağlayan ortamlar yaratıyoruz. Aynı zamanda bebeğinizin sağlığını her şeyin üstünde tutuyor ve hijyenik çekim ortamı sağlıyoruz.

Call Now ButtonŞimdi Ara