fbpx
CiHAN
loading...

Düğün fotoğrafları için 10 fikir

08/04/2022

O beklediğiniz gün geldi, çattı. Gülümseyin, evleniyorsunuz. Şimdi içinde bulunduğunuz tatlı telaşı da gayet iyi anlıyoruz çünkü bu mutlu ve özel gününüzde her şeyin kusursuz olmasını istiyorsunuz. Elbette unutulmayacak düğün fotoğrafları ve düğün anıları da bunun içinde yer alıyor. Seneler boyu dönüp yeniden bakacağınız, duvarlarınızı süsleyecek düğün fotoğrafları için plan yapıyorsunuz.

Biz de sizin bu planlarınıza destek olmak adına Düğün Fotoğrafları için 10 Fikir hazırladık. Düğün fotoğrafları için en güzel çekim yerleri, gelin ve damat için poz önerileri ve düğün fotoğrafı çekiminde dikkat edilmesi gerekenler şeklinde de gruplandırdık. Hadi öyleyse, şimdi düğün günü planlarımızı gözden geçirelim.

Düğün Fotoğrafları için En Güzel Çekim Yerleri

Düğün fotoğrafı çekimi için size enfes arka planlar sunacak mekanları, güzel İzmir’in eşsiz köşelerinden derledik.

1 – Doğanın İçinde Çekim Yapın

Eğer partnerinizle birlikte doğayı seven bir tarza sahipseniz doğanın içinde yapılacak düğün fotoğrafı çekimleri, iyi bir seçim olacaktır. Yamanlar Dağı bölgesindeki Karagöl Tabiat Parkı veya Tire Derekahve’deki huzura kendinizi bırakabilirsiniz. Kentin içinde yer alan İzmir Doğal Yaşam Parkı da size hayvan dostlarımızla güzel kareler vaat ediyor.

2 – Tarihin İzini Takip Edin

Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir yerleşim yeri olan İzmir’de tarihin izlerini bulmak mümkün. Efes, Bergama, Agora, Teos gibi antik kentlerde uygarlık tarihine sırtınızı yaslayabilirsiniz. Eğer tarihin yanında mimariye de ilgi duyuyorsanız Eski Foça ve Seferihisar’daki Sığacık Kaleiçi, düğün fotoğrafı kompozisyonlarınız için çok iyi alternatifler olacaktır.

3 – Manzaranın Çekiciliğini Kullanın

Düğün fotoğrafı çekimi için deniz manzaraları kullanmak isterseniz Akkum ya da Karaburun harika seçenekler sunacaktır. Çeşme Ilıca Plajı da dalgalar eşliğinde manzara fotoğrafları ile sizin ışıltınızı ön plana çıkarabilir. Alaçatı’nın mimari dokusu ya da Urla’nın huzur veren doğal atmosferi de fotoğraflarınıza manzaraların çekiciliğini katmaya aday.

4 – Mekan Faktörü

Düğün fotoğrafları için en güzel çekim yerlerini düşünürken mekan faktörünü de göz önüne almalısınız. Bunun için de İzmir’in merkezinde yer alan Edward Köşkü, göz kamaştırıcı bir alternatif oluşturuyor. Kent merkezinden uzaklaşmak isterseniz de Şirince ve yine Şirince’de yer alan Matematik Köyü, fotoğraflarınıza mekan dokusu katacak etkiler sunacaktır.

Düğün fotoğrafları için size birkaç poz örneği

Düğün Fotoğrafları için fikirlerimize şimdi de çekim sırasında vereceğiniz pozlar için önerilerle devam edelim.

Dış Çekim Pozlarının Püf Noktaları

Düğün fotoğraflarında olmazsa olmaz dış mekanda yapılacak çekimler. Peki, siz bu çekimlerde nasıl davranmalısınız. Dış çekim pozları için mutlaka yanınızda rahat bir ayakkabı bulundurun. Hatta çekim yapacağınız yere göre ikinci bir gelinlik de tercih edebilirsiniz. Malum dışarıdasınız ve yorgunluğun yanı sıra beklenmedik durumlarla da karşılaşabilirsiniz. Önlemlerinizi almayı unutmayın. Dış çekimlerde güzel pozlar elde edebilmek için de en önemlisi rahat olmanız. Dış çekimler bazen uzun sürebilir. Bu günü bir kez yaşıyorsunuz bu nedenle stres yapmayın ve rahat olun. O zaman her şeyin bir çaresi bulunur.

Sahil Çekimlerine Dikkat

Partnerinizle o eşsiz anlarınızı, yukarıda mekan tavsiyelerini de verdiğimiz manzaralı yerlerde yapmak isterseniz yedek giyecek konusunu dikkate almanızda fayda var. Özellikle sahil çekimleri tercih ederseniz farklı bir gelinlik kullanmanızı tavsiye ederiz. Elbette ayakkabı ve aksesuarlar konusunda da tedarikli olun.

O Günün Hikayesini Oluşturun

Düğün telaşesine kendinizi kaptırmaktan kaçışınız yok ancak bunun sizin hikayeniz olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Gelinin evden alınışından saç makyaj hazırlığına, fotoğraf çekimlerinden düğün alanına varışa kadar her anın özel olduğunu hatırlatırız. Bu nedenle rahat olun ve hikayenizi şekillendirmekten geri durmayın. O günkü haliniz ve neşeniz, pozlarınıza ve yaratıcılığınıza yansıyacaktır.

Harika düğün fotoğrafları için dikkat etmeniz gerekenler

Düğün Fotoğrafları fikirlerimize bazı önemli uyarılar da ekleyelim istedik.

Tarzınızı Belirleyin ve Uygulayın

Çağımız internet çağı ve siz bunu çok iyi kullanıyorsunuz. O halde kendi fotoğraf tarzınızı belirlerken daha önce yapılan örneklerden ilham alın. Farklı kültürler de dahil olmak üzere beğendiğiniz düğün fotoğrafı stilini belirleyin. Partnerinizle çekim öncesinde bunu konuşun, planlayın ve hatta birlikte pratik yapın. Prova yapmak, çekim anında size müthiş kolaylık sağlayacaktır.

Doğru Fotoğrafçıyı Seçtiğinize Emin Olun

Sizin için doğru fotoğrafçıyı seçtiğinize emin olun. Öncelikle düğün fotoğrafı çekimi bütçesini belirleyin. Tarzınızı da belirledikten sonra düğün fotoğrafı fiyatları ile beraber fotoğrafçınızın web sitesi ve bloğunu inceleyin. Daha sonra erkenden randevunuzu alın ve fotoğrafçınızla ön iletişime geçerek isteklerinizi açıkça belirtin. En güzel düğün fotoğrafı çekimleri için şimdi bizimle iletişime geçerek planlarınızı yapmaya başlayabilirsiniz. Çekim gününde fotoğrafçınıza güvenmek, size çok iyi gelecek.

Düğün Gününüzün Keyfini Çıkarın

Unutmayın, bu hikayenin baş rolü siz ve partnerinizsiniz. Bu nedenle düğün günü ve öncesinde yapılacak tüm hazırlıkları da bunun keyfini çıkararak gerçekleştirin. Siz ne kadar keyif alırsanız fotoğraflarınız da o kadar keyifli olacaktır. Bu en özel gününüzde en güzel düğün fotoğrafları için Foto Cihan olarak biz de yanınızdayız. Gülümseyin, çekiyoruz. Mutluluklar!

Call Now ButtonŞimdi Ara